Меню сайта

Опрос
     
Eng extirosli xonanda
  
1. Shaxzoda
2. Rayxona
3. Dilso'z
4. Nilufar Usmanova
5. Ziyoda
6. Lola
7. Sug'diyona
8. Manzura
9. Dineyra
10. Ruxshona
javascript:; javascript:;
  
Всего ответов: 118

  

Статистика
Статистика
Всего: 9159
За месяц: 0
За неделю: 0
Вчера: 0
Сегодня: 0
Из них
Гл.Администраторов: 3
Администраторов: 1
Гл.Модераторов: 1
Модераторов: 0
Дизайнеров: 1
Журналистов: 1
V.I.P:
Постоянных: 2
Проверенных: 104
Забаненых: 0
Обычных юзеров: 9047
Из них
Парней: 9065
Девушек: 81

Счетчики
waplog Яндекс.Метрика waplog.uz
Онлайн лист
Пользователи отсутствуют...
         
Cегодня нас посетили

Смски
SMS TURK [7]
SMS TURK
SMS English [1]
SMS English
Студенческие смс [1]
Студенческие смс
Смс реклама [1]
Смс реклама
Смс признания [0]
Смс признания
СМС Поздравления с 8 Марта [0]
СМС Поздравления с 8 Марта
СМС на день рождения [0]
СМС на день рождения
Смс другу [0]
Смс другу
СМС доброе утро [0]
СМС доброе утро
Смс cтихи [2]
Смс cтихи
Прикольные смс [0]
Прикольные смс
Любовные смс [0]
Любовные смс
SMS VATAN [3]
SMS VATAN
SMS Новый год [1]
SMS Новый год
SMS YANGI YIL [1]
SMS YANGI YIL
SMS XIKMATLI [1]
SMS XIKMATLI
SMS TOPISHMOQ [1]
SMS TOPISHMOQ
SMS TABRIK [2]
SMS TABRIK
Зарубежная [0]
Зарубежная
SMS SPORT [2]
SMS SPORT
SMS ANIMATSIYA [0]
SMS ANIMATSIYA
SMS SEVGI [17]
SMS SEVGI
SMS REKLAMA [0]
SMS REKLAMA
SMS MAQOL [0]
SMS MAQOL
SMS MANTIQIY [0]
SMS MANTIQIY
SMS LATIFA [2]
SMS LATIFA
SMS KINO MIX [0]
SMS KINO MIX
SMS IBRATLI SHERLAR [1]
SMS IBRATLI SHERLAR
SMS GRAFIKALAR [0]
SMS GRAFIKALAR
SMS FOTO [0]
SMS FOTO
SMS DO`STLIK [2]
SMS DO`STLIK
SMS Chiroyli sevgi so`zlari.. [10]
SMS Chiroyli sevgi so`zlari..
MAKTAB SMS SHERLAR [1]
MAKTAB SMS SHERLAR
SMS PRIKOL (xazil) [8]
SMS PRIKOL (xazil)

[ Forum yangiliklari · Ishtirokchilar · Forum qoidalari · Qidiruv · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
O'zbekona Forum » Islomiy Bo'lim » Islom Dini - Umumiy » Iymonlik va Iymonsiz Go'daklar!
Iymonlik va Iymonsiz Go'daklar!
MaRJoNaДата: Yakshanba, 10.02.2013, 22:44 | Сообщение # 1
Рядовой
Группа: Sayt Moderatori (SM)
Сообщений: 314
Статус: Saytda emas
Iymonlik va Iymonsiz Go'daklar!

Rus va O'zbek tillarida!

Abdulfattox okani manga yuborganlarini sizlarga ham tavsiya etaman va o'z fikrimmi yozib qoladiraman, sizlar ham o'z fikrilarni yozib qoldirishilarni iltimos qilaman.


В животе беременной женщины разговаривают двое младенцев. Один из них - верующий, а другой - неверующий.

Хомиладор аёлнинг қорнида икки гўдак сўзлашяпти. Уларнинг биттаси - иймонли, бошқаси (иккинчиси) эса - иймонсиз.

Неверующий младенец: Ты веришь в жизнь после родов?

Иймонсиз гўдак: Сен туғилишдан кейинги ҳаётга ишонасанми?

Верующий младенец: Да, конечно. Всем понятно, что жизнь после родов существует. Мы здесь для того, чтобы стать достаточно сильными и готовыми к тому, что нас ждет потом.

Иймонли гўдак: Ҳа, албатта. Барчага аёнки: туғилишдан кейин ҳаёт бор.
Биз - етарлича кучли ва келажакда бизни кутаётган нарсаларга тайёр бўлишимиз учун бу ердамиз (қориндамиз).

Неверующий младенец: Это глупость! Никакой жизни после родов быть не можеть! Ты можешь себе представить, как такая жизнь могла бы выглядеть?

Иймонсиз гўдак: Бу ахмоқлик! Туғилишдан кейин ҳеч қандай ҳаётнинг бўлиши мумкин эмас! Сен тасаввур қила оласанми, ундай ҳаёт қандай кўринишда бўлишини?

Верующий младенец: Я не знаю все детали. Но я верю, что там будет больше света, и что мы, может быть, будем сами ходить и есть своим ртом.

Иймонли гўдак: Мен барча тафсилотларини (атрофлича) билмайман. Аммо ишонаманки: у ерда кўпроқ ёруғлик бўлади ва балки, биз ўзимиз юра оламиз ва ўз оғзимиз билан ея оламиз.

Неверующий младенец: Какая ерунда! Невозможно же самим ходить и есть ртом! Это вообще смешно! У нас есть пуповина, которая нас питает.

Иймонсиз гўдак: Қандай сафсата! (Қандай бемаъни гап!)
Ўз-ўзи юриб, ўз оғзи билан ейишлик - мумкин эмаску! Бу жуда кулгули! Бизда киндик (киндик ичакчаси) бор-ки, у бизни озиқлантиряпти.

Знаешь, я хочу сказать тебе: невозможно, чтобы существовала жизнь после родов, потому что наша жизнь - пуповина - и так уже слишком коротка.

Биласанми, мен сенга айтмоқчиманки: туғилишдан кейин ҳаётнинг бўлиши мумкин эмас, чунки бизнинг ҳаётимиз - киндик ичакчаси - зотан (шундоғам) жуда калта.

Верующий младенец: Я уверен, что это возможно. Все будет просто немного по-другому. Это можно себе представить.

Иймонли гўдак: Ишончим комилки: бу - мумкин. (Лекин) Барчаси салгина бошқачароқ бўлади. Буни тасаввур қилиш мумкин.

Неверующий младенец: Но ведь оттуда ещё никто никогда не возвращался! Жизнь просто заканчивается родами. И вообще, жизнь - это одно большое страдание в темноте.

Иймонсиз гўдак: Лекин у ердан ҳеч ким ҳеч қачон қайтиб келмаган-ку! Ҳаёт - шунчаки туғилиш билан ниҳояланади. Умуман олганда ҳаёт, бу - зулмат (қоронғулик) даги улкан бир машаққатдир (азоб чекишдир).

Верующий младенец: Нет, нет! Я точно не знаю, как будет выглядеть наша жизнь после родов, но в любом случае, мы увидим маму, и она позаботится о нас.

Иймонли гўдак: Йўқ, йўқ! Мен туғилишимиздан кейинги ҳаётимизнинг қандай бўлишлигини аниқ билмадим-у, лекин ҳар не бўлган тақдирда ҳам, биз онамизни кўрамиз ва у бизга ғамхўрлик қилади.

Неверующий младенец: Маму?! Ты веришь в маму? И где же она находится?

Иймонсиз гўдак: Онамизни?! Сен онамизга ишонасанми? Хўш, қаерда экан у?

Верующий младенец: Она везде вокруг нас. Мы в ней пребываем и благодаря ей движемся и живем. Без нее мы не можем существовать.

Иймонли гўдак: У бизни атрофимизда, ҳамма ерда. Биз унинг ичидамиз ва у туфайли биз ҳаракатланаяпмиз ва яшаяпмиз. Усиз биз мавжуд бўла олмасдик. (Усиз бизнинг бўлишимиз ҳам мумкин эмас)

Неверующий младенец: Полная ерунда! Я не видел никакой мамы. И поэтому очевидно, что ее нет.

Иймонсиз гўдак: Тамомила бўлмағур гап! (Сафсата)
Мен ҳеч қанақа онани кўрмаганман. ва шундан ҳам аёнки: у - йўқ.

Верующий младенец: Не могу с тобой согласиться. Ведь иногда, когда все вокруг затихает, можно услышать, как она поет, и почувствовать, как она гладит наш мир. Я твердо верю, что наша настоящая жизнь начнется только после родов.
А ты?..

Иймонли гўдак: Сен билан келиша олмайман (фикрингни тасдиқлай олмайман). Ахир баъзида, атрофдаги ҳамма нарса босилганда (тинчиганда), унинг қандай куйлаётганини эшитиш, бизнинг оламимизни қандай силаб-сийпаётганини ҳис қилиш мумкин. Мен қатъиян ишонаманки, бизнинг ҳақиқий ҳаётимиз туғилгандан кейингина бошланади.
Сенчи?..


Ne govori nichego durnogo o kom libo, esli tochno ne znaesh etogo, a esli i znaesh, to sprosi sebya: pochemu ya eto govoryu?
 
O'zbekona Forum » Islomiy Bo'lim » Islom Dini - Umumiy » Iymonlik va Iymonsiz Go'daklar!
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

������ �� ������ ZeroParking
Личный профиль
Avatar qoyilmagan!

Guruh:
Mehmonjon
Soat:10:57

Login: Mehmon
ID: 0
Твой IP:3.145.94.251
Профиль
Читать ЛС ()


Голосовой поиск

Топ рисунок

TOP mp3